Jesteśmy Polska firmą z powodzeniem działająca na rynku amerykańskim. Posiadamy międzynarodowych przedstawicieli znajdujących się zarówno w Polsce jak i Stanach Zjednoczonych. Od wielu lat z sukcesami funkcjonujemy w systemach NCAA oraz NAIA, a co więcej nasi pracownicy posiadają osobiste doświadczenia zdobyte podczas studiów i uprawiania sportu w systemie NCAA, NAIA, NJCAA na amerykańskich uczelniach. Wiemy co trzeba zrobić, by odnieść sukces jako student na stypendium sportowym w Ameryce.

TERAZ wychodzimy z taką alternatywą dla polskiej młodzieży. Wiemy, jak korzystnym doświadczeniem może okazać się wyjazd za Ocean na stypendium sportowym dla polaków dlatego staramy skupić naszą uwagę właśnie na nich. Nasi przedstawiciele ukończyli studia licencjackie oraz magisterskie na wizie F1 i byli dokładnie w tej samej sytuacji której ty znajdujesz się w tej chwili.

Zakładamy,że Polscy sportowcy podobnie jak zawodnicy z całego świata powinni mieć możliwość doświadczenia amerykańskiego systemu szkolenia opartego na równowadze pomiędzy studiowaniem i profesjonalnym uprawianiem sportu. Studia w USA to nie tylko szansa na poprawę swoich umiejętności sportowych czy językowych, ale również możliwość zebrania wielu doświadczeń zawodowych. Poznanie ludzi z całego świata jest tutaj nieuniknione.

4 lata spędzone w USA, reprezentując college lub uniwersytet nada ton na reszcie Twojego życia. Z własnego doświadczenia wiemy, czego Ci potrzeba, aby odnieść sukces na amerykańskiej uczelni, podczas procesu aplikacji będziemy Ci towarzyszyć na każdym kroku. Dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć Cię profesjonalną i rzetelną obsługą a co najważniejsze dbamy o to aby jak najlepiej Cię zareklamować. Wiemy, jak korzystnym doświadczeniem może okazać się wyjazd za Ocean na stypendium sportowym dla polskich sportowców. PLAYSPORTUSA chcę aby Twoje marzenia stały się rzeczywistością.

 

 

Kajetan Borecki - Founder

Studiowanie International Business praktycznie w samym centrum Nowego Jorku było spełnieniem moich poza sportowych marzeń. Z drugiej strony sportowo mogłem rywalizować z najbardziej prestiżowymi uczelniami na świecie jak: Harvard, Princeton, Cornell, Loyola, Ohio State, Penn State, a co więcej zawodnikami reprezentującymi amerykańską kadrę narodową. Poznałem wielu wspaniałych trenerów którzy wyszlifowali takie diamenty jak: Matt Anderson, Russel Holmes, Aron Russel czy Thomas Jeschke.

Pomyślne zdobycie tytułu licencjata na amerykańskiej uczelni otworzyło mi drzwi do wielu zawodowych możliwości w świecie biznesu, jak również dało mi możliwość kontynuowania kariery sportowej w Europie, po zakończeniu studiów otrzymałem wiele ofert z profesjonalnych europejskich klubów.

Ze względu na swoją pasję do siatkówki, zainteresowanie względem odkrywania innego kraju i jego kultury, nauki innego języka, zdecydowałem się na podpisanie profesjonalnego kontraktu we Francji w Paryżu. Następnym krokiem mojej przygody był powrót do USA i podjęcie pracy trenerskiej na amerykańskich Uniwersytetach w NCAA D1 oraz NCAA D2 w Georgi, Florydzie, oraz Ohio. Jednocześnie kończąc studia magisterskie MBA.

Łączenia siatkówki na bardzo wysokim poziomie i równoczesnej edukacji , które zostało mi zaoferowane w USA brzmiało jak amerykański sen. Jednak wkrótce okazało się, że nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Nie miałem pojęcia które uczelnie posiadają drużyny męskiej siatkówki, ile pieniędzy mogą mi zaoferować, w jaki sposób działa cała liga, co to jest NCAA, NAIA, NJCAA, jakie dokumenty potrzebuje do aplikacji, jak ubiegać się o wizę, jak zostać zaakceptowanym przez NCAA, oraz dodatkowe przeszkody jakie mogłem napotkać na dość biurokratycznym procesie.

Ze względu na wyżej wymieniony problem oraz rosnące zapotrzebowanie polskich sportowców szukających możliwości łączenia sportu oraz edukacji na najwyższym poziomie w USA postanowiłem powrócić do Polski i skupić działania agencji PLAYSPORTUSA właśnie na Polsce. Chciałbym przekazać wiedzę mojego zespołu jaki i również własne doświadczenie dla młodych polskich sportowców którzy dążą do łączenia sportu na najwyższym poziomie wraz z nauką na amerykańskim Uniwersytecie. Pomoc młodym polskim sportowcom to na pewno coś co sprawia mi ogromną przyjemność. Wraz z zespołem PLAYSPORTUSA zależy nam na tym aby pomóc jak największej liczbie polskich sportowców i spełnić ich marzenia sportowo-edukacyjne podczas studiów na Amerykańskim uniwersytecie.

 

 

 

Screen Shot 2020 03 28 at 2.32.30 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Screen Shot 2020 03 28 at 2.32.30 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Julia Borecka

Podczas procesu rekrutacji wybrałam Uniwersytet na Florydzie. Decyzję o wyborze tej uczelni podjęłam po wcześniejszych rozmowach z trenerami, którzy byli bardzo mili i odpowiedzieli na wszystkie dręczące mnie pytania. Atmosfera panująca na kampusie sprawia, iż ​​pierwsze tygodnie z dala od domu mijają bardzo szybko. Amerykańscy studenci są bardzo otwarci co pozwala na szybką aklimatyzację w nowym mieście.

Przed wyjazdem z Polski obawiałam się nowej kultury oraz nowych ludzi. Wszyscy profesorowie oraz koleżanki z drużyny okazali się jednak bardzo pomocni, co przyśpieszyło mój proces aklimatyzacji w USA.

Atmosferą panująca w drużynie była wspaniała, to co w szczególności zapadło mi w pamięć to bardzo profesjonalne podejście trenerów do zawodnika. Podsumowując:wyjazd na studia do USA okazał się zdecydowanie najlepszą decyzją w moim życiu, nie mogłabym sobie wyobrazić lepszych warunków do rozwoju intelektualnego i sportowego.

Gdy patrzę z perspektywy czasu na 4 lata spędzone w USA wiem, że była to niesamowita lekcja życia, dzięki której poznałam wielu wspaniałych ludzi z którymi utrzymuje kontakty aż do dzisiaj. Rywalizowanie na najwyższym poziomie sportowym dawało mi dużą satysfakcję oraz poczucie samorealizacji..

Dołączyłam do PLAYSPORTUSA aby pomóc Ci w przypadku egzaminów, regulacji NCAA oraz pomocy przy wszystkich formalnościach związanych z otrzymaniem stypendium.

Napisz do nas lub zapisz się na nasz newsletter aby otrzymywać na wskazany adres mailowy najnowsze informacje.

captcha