KIEDY JEST SEZON TENISA?

Sezon tenisowy rozpoczyna się zawsze wiosną (wiosna / styczeń) a rozgrywki narodowe rozpoczynają się w maju. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu college'u tenisa, musisz podpisać kontrakt z zespołem college'u około rok wcześniej.

 

JAK WYGLĄDA SYSTEM GRY W COLLEGU!

Na każdy mecz trener wybiera 6 zawodników z drużyny z około 11 zawodników, którzy będą walczyć z przeciwną drużyną tenisa. 6 graczy reprezentuje szkołę w 9 różnych meczach. Najpierw ma miejsce 3 oddzielne mecze dubla, po których następuje 6 pojedynczych pojedynków. Tak więc każdy gracz weźmie udział w grze podwójnej, a mecz singli tylko 6 zawodników w najlepszej dyspozycji.

Drużyna, która wygra co najmniej 2 z 3 możliwych meczów dublowych, otrzymuje 1 punkt. Następnie, podczas pojedynków singli, 1 punkt jest przyznawany zwycięskiej uczelni każdego indywidualnego meczu. Dlatego maksymalny wynik, jaki uczelnia może zdobyć w jednym urządzeniu, wynosi 7 punktów.

JAKIE STYPENDIUM OFERUJĄ UNIWERSYTETY W USA? ILE SZKÓŁ MA PROGRAMY TENISOWE? ​

314 szkół w NCAAD1 oferuje tenis. Mogą przyznać do 8 stypendiów na zespół dla kobiet i 4,5 stypendiów na program dla mężczyzn. Podsumowując, tenis ma około 900 zespołów w USA! Większość drużyn tenisowych w college'u będzie się składać z 11 lub 12 graczy w kobiecym I męskim tenisie. Jeśli jesteś ciekawy, jak stypendia mogą się różnić między sportami lub jak faktycznie działa stypendium, przeczytaj więcej na tej stronie o stypendiach w college'u.

 

W JAKI SPOSÓB REKRUTACJA TENISU RÓŻNIĄ SIĘ OD INNYCH SPORTÓW COLLEGE? ​

Ogólna zasada obowiązująca w college'u polega na tym, że przed rozpoczęciem studiów w USA możesz zrobić rok przerwy. Dotyczy to większości sportów, ale nie tenisa!

Jeśli chcesz konkurować w NCAA D2, NCAA D3 lub NAIA, nadal możesz wziąć pełny rok przerwy. Jeśli jednak zamierzasz grać w NCAA D1, będziesz mógł lub mogła przyjechać do USA dopiero po 6 miesiącach od ukończeniu matury, co zwykle jest następnego stycznia. Zdecydowanie coś do rozważenia podczas planowania przygody w college'u!

 

ROZGRYWKI TENISA - SEZON

Sezon tenisowy jest bardzo podobny do innych sportów zespołowych w amerykańskim systemie college'u, tj. Rywalizujesz z innymi szkołami bezpośrednio w sezonie zasadniczym i dla każdego zespołu ustalany jest rekord wygranych / przegranych. Poniżej korzystamy z Florida International University Tennis jako przykładu:

Florida International University (FIU) jest szkołą w NCAA D1, która obejmuje łącznie 314 zespołów. W ramach NCAA D1 FIU jest częścią ligi o nazwie „Conference USA” wraz z 13 innymi zespołami. Każdego roku FIU będzie konkurować z 13 szkołami (raz) w “Conference USA.” Gdy wszystkie drużyny zagrają ze sobą, rekord wygranych / przegranych jest finalizowany w tabeli ligowej.

8 najlepszych drużyn z 14 zakwalifikuje się do „Mistrzostw Konferencji”. To jest faza playoff tej konkretnej konferencji. Drużyna, która ukończyła rozgrywki zasadnicze na pierwszym miejscu, zostaje wylosowana przeciwko drużynie z 8. miejsca, 2. w porównaniu z 7. i tak dalej. Potem jest ćwierćfinał, a następnie awans do półfinału, a następnie finał konferencji! Zwycięzca  konferencji potem rywalizuje w turnieju NCAA z innymi zwycięzcami z innych konferencji. Celem jest oczywiście Mistrzostwo NCAA!

Napisz do nas lub zapisz się na nasz newsletter aby otrzymywać na wskazany adres mailowy najnowsze informacje.

captcha