Sezon siatkarski

Sezon siatkarski zawsze zaczyna się jesienią. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu szkół siatkówki, musisz zostać zakontraktowana do zespołu uczelni około rok wcześniej jest wiele przypadków w których rekrutacja odbywa się w ostatniej chwili.

Stypendia siatkarskie - Kiedy jest najlepszy czas?

Najlepszy czas na wyjazd do USA na stypendium siatkarskim jest tuż po ukończeniu szkoły średniej lub do roku później. Tylko sportowcy w wieku od 18 do 24 lat mogą rywalizować w ligach college'u. Trenerzy coraz częściej decydują się na rekrutacje młodszych sportowców, ponieważ daje im to możliwość pracy ze sportowcami przez dłuższy czas. Możliwy jest również wyjazd do USA na jeden, dwa, trzy lub cztery lata, zależy to od tego, czy chcesz zdobyć tytuł licencjata który otrzymujesz po 4 latach studiów. Zalecamy wyjazd do Ameryki jak najwcześniej, ponieważ daje to największe szanse na uzyskanie stypendium sportowego i przejście na zawodowstwo po ukończeniu studio jeżeli Twoje umiejętności są na takim poziomie.

Stypendia w siatkówce - jak dobra musisz być?

Stypendia sportowe w siatkówkę można uzyskać jeśli reprezentujesz odpowiedni poziom sportowy. Dla siatkarek które graja na poziomie finału województwa czy mistrzostw polski, szanse na otrzymanie pełnego stypendium w dywizja 1 lub 2 są bardzo wysokie.

 

Ile stypendiów siatkarskich jest dostępnych w NCAA D1, NCAA D2, NAIA, NJCAA?

Każdy Uniwersytet w USA oferuje inną ilość stypendiów. Siatkówka kobiet na poziomie NCAA DI, nagradza ​​wszystkie zawodniczki pełnymi stypendiami. Jeżeli chodzi o NCAA DII, NAIA, NJCAA stypendia mogą być dzielone. Np: 50%, 75%,90% lub 100% pokrytych kosztów związanych z uczelnia! Jeżeli Twoje umiejętności są na odpowiednim poziomie te ligi również nagradzają siatkarki pełnymi stypendiami!

 
Ilość STYPENDIÓW przypada na drużynę w Siatkówce Kobiet:

NCAA DI: 12

NCAA DII: 8

NAIA: 8

Męska siatkówka

NCAA DI: 4.5

NCAA DII: 4.5

Liczba zespołów według poziomu:

Męska siatkówka

NCAA DI: 21

NCAA DII: 23

* NCAA DIII: 83

NAIA 32

CCCAA 15

Siatkówka kobiet

NCAA DI: 330

NCAA DII: 300

NAIA: 219

NJCAA: 330

 

Trening siatkówki w ramach programu stypendiów siatkarskich

Jeśli zdobędziesz stypendium w piłce siatkowej, będziesz musiała trenować z zespołem przez około 2.5-4 godziny dziennie 5 razy w tygodniu. Zwykle jest to trening siatkówki, a następnie dodatkowo trening siłowy i kondycyjny.

 

Siatkówka plażowa

Jest obecnie najszybciej rozwijającym się sportem międzyuczelnianym NCAA i NAIA. W 4-letnich collegach jest 88 drużyn siatkówki plażowej. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Siatkówka plażowa jest również najszybciej rozwijającym się sportem żeńskim w USA.

NCAA oferuje 6 stypendiów na zespół na poziomie Dywizji I i 5 w Dywizji II. Są to stypendia w których ​​trener siatkówki plażowej może podzielić stypendia między większą liczbę sportowców. UWAGA: Jeśli uczelnia nie oferuje siatkówki halowej kobiet jako sportu, limit stypendiów na siatkówkę plażową wzrasta do 8.

Michalina Rola w drodze na mecz
Screen Shot 2020 11 30 at 10.01.52 PM
Emilia Niedzielska w drodze na mecz
Screen Shot 2020 03 28 at 2.08.59 PM

 

Napisz do nas lub zapisz się na nasz newsletter aby otrzymywać na wskazany adres mailowy najnowsze informacje.

captcha