JESTEŚMY Z TOBA OD PIERWSZEGO DNIA

PLAYSPORTUSA zapewni Ci ciągłe, fachowe porady i wsparcie w trakcie całego procesu poszukiwania idealnego Uniwersytetu w USA. Nasza wiedza i doświadczenie zostaną udostępnione przed, w trakcie i po zakończeniu kariery w college'u. Naszą największą pasją jest pomoc studentom-sportowcom w realizacji ich sportowego i akademickiego potencjału!

 

GDZIE BĘDĘ MIESZKAĆ?

W college'u w USA otrzymasz zakwaterowanie, które będzie miało miejsce na kampusie w akademiku podczas pierwszego roku studiów. Zwykle po pierwszym roku będziesz mieć możliwość przeniesienia się do mieszkania ze znajomymi czy kolegami/koleżankami z drużyny poza kampus. Pamiętaj jednak że możliwość mieszkania na kampusie zawsze będzie dostępna. W Akademiku będziesz dzielić zakwaterowanie z innym uczniem i zwykle będzie to jedna z twoich koleżanek z drużyny. Kiedy będziesz rozmawiać z trenerami w czasie procesu rekrutacji, pomogą wyjaśnić sytuację mieszkania na kampusie w większych szczegółach. Warto zauważyć, że Amerykańska uczelnia może liczyć od 1000 do 65 000 studentów! Możesz sobie wyobrazić, jak wielkie muszą być niektóre kampusy uniwersyteckie…. Niektóre są tak ogromne, że kampus jest jak małe miasteczko, podczas gdy mniejsze kampusy mogą przypominać bardziej rodzinną atmosferę. Rozmiar kampusu jest na pewno czymś do rozważenia.

 

GDZIE BĘDĘ MIESZKAĆ?

Na kampusie będzie co najmniej jedna główna kafeteria, z wieloma innymi miejscami do wyboru i spożycia posiłków. Często sportowcy maja własna kafeterie przewidzianą wyłącznie dla sportowców reprezentujących dany Uniwersytet! Jako student będziesz uczestniczył/a w planie posiłków z kartą, która pozwoli ci zdobyć minimum trzy posiłki dziennie - plus oczywiście kilka przekąsek! Niektóre Uniwersytety pozwolą Ci korzystać z jedzenia w kafeterii w nieograniczonej liczbie posiłków dziennie!

 

A CO Z ZAJĘCIAMI NA UCZELNI?

Obecność na zajęciach jest niezwykle ważna w amerykańskim systemie szkolnictwa wyższego. Będziesz mieć zaplanowany plan zajęć przez doradcę akademickiego, który pomoże ci wybrać odpowiednie zajęcia aby otrzymać swój dyplom pod koniec 4 lat edukacji w USA. Jako sportowiec-uczeń, twoi trenerzy podkreślą znaczenie chodzenia na zajęcia i utrzymywania dobrych ocen. Pamiętaj, że będąc sportowcem-studentem (nauka jest na pierwszym miejscu!) Większość uczniów będzie miała od 2 do 4 godzin zajęć dziennie, a więcej czas na zadanie lub przygotowanie się do egzaminu będziesz mieć wieczorami zwykle po treningu.

 

SPORTY AKADEMICKIE W USA

Sporty Akademickie to gigantyczna branża. Mecze są nadawane w telewizji krajowej i są szeroko rozpowszechnione. Twoim rodzice w Polsce na pewno będą mogli śledzić Twoje poczynania na Uniwersyteckiej stronie i zobaczyć każdy mecz! Sportowcy i zespoły sportowe są centralnym punktem na terenie kampusu, a duże tłumy gromadzą się, aby zobaczyć, jak gra ich Uniwersytet na tle rywali. W większych sportach amerykańskich, takich jak futbol amerykański i koszykówka, tłumy stadionów mogą przekroczyć 100 000 osób - wielu z nich będzie studentami college'u lub byłymi studentami, którzy są fanatykami zespołów swoich szkół. Jako uczeń-sportowiec reprezentujesz swoją uczelnię i rywalizujesz z dumą, gdy Twoi koledzy z klasy i lokalna społeczność kibicuje Ci na trybunach. Ponadto same uczelnie są dumne ze swoich zespołów i dostarczają ogromne wsparcie, co oznacza, że ​​administracja akademicka będzie współpracować z Tobą, aby pomóc zmaksymalizować potencjał w obu aspektach - nauki oraz sportu.

 

UDOGODNIENIA I WSPARCIE

Obiekty sportowe na Amerykańskim Collegu są wyjątkowe i nie różnią się niczym od profesjonalnych kompleksów na całym świecie. Na przykład, podczas gdy na terenie kampusu będzie jedna lub dwie sale gimnastyczne dla stałych uczniów w szkole, studenci-sportowcy często będą mieli dostęp do swojej w pełni wyposażonej, nowoczesnej siłowni oraz hali sportowej. Otrzymasz również szkolenie, wsparcie i wskazówki od trenerów siłowych i kondycyjnych, dietetyków, lekarzy, doradców akademickich i trenerów sportowych (fizjoterapeutów), a także pełnoetatowego personelu trenerskiego odpowiedzialnego za zespół. Ci oddani ludzie są wyłącznie po to, aby pomóc Ci rozwinąć i osiągnąć Twój najwyższy potencjał.

 

ROZWÓJ

We wszystkich sportach w college'ach w USA trafiasz do środowiska, w którym będziesz miała najlepszą możliwą szansę na sukces. Personel szkoleniowy i personel pomocniczy wokół ciebie będą najwyższej jakości. Personel zatrudniony jest na pełny etat, aby pracować nad optymalizacją potencjału Twojego oraz Twoich kolegów z zespołu, a co ważne, prowadzić zespół do wygrania jak największej liczby meczów. Trenerzy są również zainteresowani Twoim rozwojem osobistym na boisku i poza nim. Trener często wypełnia więcej niż jedna rola i może również stać się twoim mentorem, powiernikiem i doradcą.

 

CO JEŚLI MAM AMBICJĘ GRANIA PROFESJONALNEGO?

Amerykański Uniwersytet na pewno przygotuje Cię aby kiedyś grać w profesjonalne sporty, jeżeli chodzi o aspekt: sportowy, mentalny, motoryczny, oraz odżywiania. W Stanach Zjednoczonych sport na uczelni jest pierwszym krokiem dla zawodowego sportowca aby dostać się do NBA, MLS, NHL czy profesjonalnej ligi siatkarskiej w Europie. Ale uczelnia w USA oferuje o wiele więcej niż tylko sportową karierę! Cała przygoda w USA zmienia Twoje życie i, z pewnością zapamiętasz to doświadczenie do końca życia. Dodatkowo otrzymasz stopień naukowy. Dyplom z USA pomoże ci uzyskać dalsze możliwości kariery poza uniwersytetem, które mogą, ale nie muszą, być w świecie sportu. Niezależnie od tego, twoje doświadczenie będzie niewątpliwie wyróżniać się u pracodawców z całego świata, którzy doceniają zaangażowanie i dyscyplinę wymagane do osiągnięcia sukcesu jako uczeń-sportowiec w USA.

 

JAK CZĘSTO BĘDĘ TRENOWAĆ?

Na wszystkich poziomach sportu uniwersyteckiego będziesz trenować prawie każdego dnia tygodnia w trakcie sezonu. Nawet w dni odpoczynku będziesz musiała upewnić się, że otrzymujesz leczenie rehabilitacje i jesteś w doskonałym stanie fizycznym. Obiekty treningowe oraz kadra trenerska są wyjątkowo dobre i pomagają ci dostać się na wyższy poziom każdego dnia. Bez wątpienia poprawisz się jako gracz i sportowiec w college'u w USA.

 

JAKICH KOSZTÓW MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ PRZED WYJAZDEM DO USA?

Oprócz opłat za usługi PLAYSPORTUSA, inne koszty obejmują opłaty za egzaminy (SAT i TOEFL), opłaty za przetłumaczenie świadectw licealnych, opłaty rejestracyjne do Uniwersytetu oraz ligi (NCAA lub NAIA) oraz opłaty za wizę studencką i lot do USA. Opłaty te są Twoją odpowiedzialnością, dlatego należy je uwzględnić przy podejmowaniu decyzji.

 

OPŁATY SZKOLNE I OPŁATY WIZOWE

Aby sporządzić krótkie podsumowanie powyższego akapitu, koszty mające zastosowanie do wszystkich są następujące: SAT - 100 USD / ACT - 100  USD Aplikacja szkolna - Ok. 40 USD Opłata wizowa - 150 USD Opłata SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System)- 350 USD Licencja kwalifikacyjna gracza - 150 USD Razem: Ok. 650 $.

SAT lub ACT

Każdy student, który chce uczęszczać do college'u w USA, musi podejść do egzaminu SAT lub ACT. Oba są egzaminami wstępnymi i są oferowane wiele razy w roku, w lokalizacjach na terenie całego kraju. PLAYSPORTUSA pomoże Ci w rezerwacji testu I udzieli wskazówek jak się do niego przygotować. Wystarczy wykonać jeden test, tj. SAT lub ACT. Tutaj jest więcej informacji o każdym teście:

SAT - testy z angielskiego czytania pisania, oraz matematyka. ACT -testy z czytania i pisania w języku angielskim, matematyka i nauka). Aby zostać przyjętym do amerykańskiego college'u, musisz wykonać jeden z powyższych testów. Jest to opcjonalne, jeśli chcesz wykonać test po raz drugi, aby spróbować poprawić swój wynik. Im wyższy wynik, tym większa szansa na dostanie się do Uniwersytetu.

SAT to egzamin wstępny do amerykańskiej uczelni. Jest podzielony na dwie części, angielską i matematyczną. ACT jest taki sam, ale do testu dodano sekcję Science. Potrzebujesz wyniku SAT / ACT z dwóch różnych powodów. Szkoły zazwyczaj wymagają minimalnego wyniku SAT, aby zostać przyjętym do tej instytucji. Wymagania punktowe mogą się znacznie różnić między Uniwersytetami. Drugim powodem jest to, że nie możesz konkurować w NCAA D1, NCAA D2 lub NAIA, chyba że spełnisz wymagania dotyczące wyników testu. Jeśli uczeń-sportowiec nie spełnia tych wymagań, osoba ta będzie mogła wziąć udział tylko w NCAA D3 lub NJCAA (JUCO). Test SAT ma zakres punktacji od 400 do 1600, więc poszczególne sekcje języka angielskiego i matematyki są warte odpowiednio 200-800 punktów. Testy SAT i ACT są oferowane tylko kilka razy w roku i dlatego należy dążyć do zarezerwowania daty testu tak szybko, jak to możliwe. Miejsca na egzaminy szybko się zapełniają! .

Duża zaleta testu SAT oraz TOEFL jest fakt że możesz podejść do każdego egzaminu ile razy chcesz. Możesz poprawić swój wynik z języka angielskiego, wynik z matematyki lub oba! Pamiętaj że będziesz mógł/a zachować swój najlepszy wynik.

Przykład: Po raz pierwszy dostajesz 300 punktów w sekcji angielskiej i 500 w matematyce (łączny wynik 800). Za drugim razem otrzymujesz wynik odwrotny, 500 w sekcji angielskiej i 300 w matematyce (łączny wynik pozostaje 800). Następnie możesz wziąć dwa najlepsze wyniki z każdej sekcji, która w tym przypadku wynosi 500 w języku angielskim (od drugiej próby) i 500 w matematyce (od pierwszej próby). Wtedy otrzymasz łączny wynik 1000.

TOEFL

Uczniowie, dla których angielski nie jest ich pierwszym językiem, mogą również zostać zobowiązani do przystąpienia do egzaminu TOEFL (egzamin z języka angielskiego jako języka obcego). Koszt TOEFL - 200 USD

 

CO JEŻELI CHODZI O MÓJ LOT DO USA?

Jesteś zawsze odpowiedzialny za płacenie za loty do i ze Stanów Zjednoczonych przez cały czas jako uczeń-sportowiec. Uczelnie nie mogą pokrywać kosztów podróży / lotu, nawet jeśli otrzymasz pełne stypendium!

JAK DUŻO KOSZTUJE MÓJ COLLEGE W USA ? Uniwersytety w USA pobierają różne kwoty, w zależności od takich czynników, jak ich wielkość, czy są to szkoły prywatne lub państwowe, ich lokalizacja i reputacja akademicka. Koszty te są podzielone na różne części, które wyjaśnimy poniżej. Jako przykład wykorzystamy koszty Nova Southeastern University, całkowity koszt tej szkoły przez okres jednego rok 2019-2020 wynosi: Czesne Uniwersyteckie - 30 000 $ Książki - 500 USD Pokój i wyżywienie - 8.500 USD Opłaty - 1000 USD Razem - 40 000 USD

 

CZYM JEST CZESNE?

Jest to opłata za edukację na uczelni która będzie pokryta przez stypendium sportowe. Co z podręcznikami? Uczelnie często pokrywaja koszty podręczników do nauki.

Co to jest „pokój i wyżywienie”?

Jest to opłata za zakwaterowanie i wyżywienie na terenie kampusu. Podczas pierwszego roku studiów prawie zawsze obowiązkowe jest życie na terenie kampusu, co ma sens, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo posiadania wszystkiego, czego potrzebujesz w nowym środowisku. W drugim, trzecim i czwartym roku możesz zdecydować się na życie poza kampusem, zwykle jest to tańsze, a także pozwala gotować dla siebie, co może okazać się bardziej opłacalne finansowo.

 

POZOSTAŁE UDOGODNIENIA

Wszystkie podróże na mecze, hotele, posiłki dla zespołów są wliczone w cenę i dostarczane bezpłatnie. Ponadto szkoły oferują buty treningowe, kurtki, dresy , nakolanniki, rękawiczki, i inne akcesoria, w zależności od umów sponsorskich, które uczelnia posiada - zwykle jest to Nike, Adidas, Under Armour, Jordan! Będziesz również ubezpieczony jeżeli chodzi o Twoje zdrowie jako uczeń-sportowiec, reprezentując swoją uczelnię w meczach i podczas treningów. W razie jakiejkolwiek kontuzji lub choroby będziesz mieć do dyspozycji lekarza oraz rehabilitacje - wszystko na terenie campusu Uniwersyteckiego.

 

ILE MUSZĘ MIEĆ LAT ABY STUDIOWAĆ I GRAĆ W USA?

Wielu uczniów-sportowców z Polski udaje się do college'u w USA w wieku 18 lat (natychmiast po ukończeniu Liceum - rok akademicki zaczyna się zwykle w połowie sierpnia). Istnieje również możliwość wzięcia jednego roku przerwy po liceum w Polsce i zamiast tego pójść w styczniu lub sierpniu następnego roku ale jest to dużo bardziej ryzykowne. Jeżeli minął więcej niż 1 rok po ukończeniu liceum, student-sportowiec nie może uzyskać stypendium sportowego w college'u w USA.

 

KIEDY NAJLEPIEJ ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACE Z NAMI?

Najważniejszą rzeczą jest to, aby w pełni zaangażować się w proces. Jednak im wcześniej zdecydujesz, tym więcej opcji i czasu będziesz mieć. Większość Amerykańskich trenerów rekrutuje graczy 1-3 lata przed dołączeniem do drużyny. Po wydaniu budżetu na stypendium sportowe nie mogą już składać ofert innym graczom. Im szybciej skontaktujesz się z PLAYSPORTUSA tym więcej środków na stypendia i miejsca w zespole będzie nadal dostępnych. Większość graczy w POLSCE rozpoczyna współpracę z nami w wieku od 16 do 18 lat.

 

Jak wygląda kalendarz w collegu w USA?

Regularny rok w college'u różni się nieco od POLSKICH uniwersytetów.Każda szkoła rozpoczyna i kończy semestr w różnych terminach, ale poniżej znajduje się ogólny przykład tego, jak będzie wyglądał rok na uczelni:

Sierpień - jesień (jesień) semestr rozpoczyna się około 15 - 25 sierpnia.

Przedsezon dla sportowców piłki nożnej, siatkówki rozpocznie się na początku sierpnia, więc jesteś wcześniej na Uniwersytecie niż zwykli uczniowie.

Wrzesień - lekcje rozpoczynają się na początku września i trwają przez cały miesiąc.

Sezon rozpoczyna się na początku września, średnio dwie gry tygodniowo i codzienne sesje treningowe / regeneracyjne.

Październik - Przerwa w połowie miesiąca, zwykle oznacza parę dni przerwy.

Jednak sezon trwa przez tę przerwę!

Listopad - Święto Dziękczynienia na koniec miesiąca. Zazwyczaj oznacza 3-4 dodatkowe dni wolne.

Wielu zagranicznych studentów spędza ten urlop z rodzinami swoich amerykańskich przyjaciół!

Grudzień - Jesienny semestr kończy się około 15 grudnia, a potem wyjeżdżasz na miesiąc na Boże Narodzenie i Nowy Rok!

Czas wrócić do domu i zobaczyć rodzinę i przyjaciół!

Styczeń - semestr wiosenny rozpoczyna się około 10 stycznia.

Rozpoczniesz nowy zestaw różnych klas.

Luty - Szkoła działa przez cały miesiąc.

Treningi będą bardziej skoncentrowane na sprawności fizycznej i kondycji, ale będziesz miała więcej wolnego czasu, ponieważ nie masz meczy ligowych!

Marzec - Spring Break jest zwykle w środku miesiąca, co oznacza tydzień wolnego z przyjaciółmi.

Wielu studentów podróżuje i korzysta z wolnego czasu.

Kwiecień - Szkoła działa przez cały miesiąc.

Nadal trenujesz, przygotowując się do egzaminów końcowych i kończąc projekty klasowe!

Maj - semestr wiosenny kończy się na początku maja od letniej przerwy na TRZY MIESIĄCE!

Czerwiec - letnia przerwa!

Plany treningowe wydane przez trenera, połączone z czasem wolnym, aby wrócić do domu, pracy lub podróży

Lipiec - letnia przerwa!

Nabierz kondycji! Zbliża się sezon przedsezonowy….

 

Napisz do nas lub zapisz się na nasz newsletter aby otrzymywać na wskazany adres mailowy najnowsze informacje.

captcha